Hlavní menu

3D print, 3D tisk

3D print, nebo také 3D tisk - trojrozměrný tisk - je moderní metoda převodu virtuálního 3D modelu do fyzického objektu. Jedná se o dílčí metodu z oblasti rychlé tvorby prototypů - rapid prototyping.

Modely jsou vyráběny z pevného, odolného a netoxického ABS plastu. Proces modelování je jednokrokový – stavba modelu začne okamžitě po odeslání požadavku na tisk a ihned po dokončení stavby je model připraven k dalšímu použití. Vynikající vlastnosti modelovacího materiálu dovolují využití modelů přímo jako funkční prototypy.

Modelovací materiál pro 3D print

 
 

55d59d6becf3f-dimensionsst1200es3dprinter.jpgNaše 3D tiskárna využívá pro stavbu modelu technologii FDM (Fused Deposition Modeling) – postupné nanášení taveniny po velmi tenkých vrstvách. Na stavbu modelu spotřebuje jenom tolik modelovacího materiálu, který je nezbytně nutný.

Dnes je technologie 3D Print nejefektivnějším způsobem pro vyrobu prototypu, modelu, kopyta apod. Díky své rychlosti je 3D print (3D tisk) také cenově dostupný pro prezentaci výrobků, kusovou nebo malosériovou výrobu atd.

Naše 3D tiskárna Dimension SST (Soluble Support Technology) je určena pro rychlou výrobu pevných prototypových modelů. Tato technologie umožňuje zhotovit modely velmi komplikovaných tvarů, nebo vyrobit přímo celé konstrukční sestavy. Během několika hodin je možné vyrobit model, který by klasickou cestou výroby trval několik dnů. Díly vyrobené touto technologií jsou vhodné jako master modely pro výrobu forem, nebo jako finální díly.

 

Chci 3D tisk

Fotogalerie